Ceturtdiena, 25. aprīlis, Varda dienas: Līksma, Bārbala

Pirmā spēle – pirmā uzvara draugiem.lv

- 27.09.2009
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , ,

26.09.09 054Vakar, 26. septembrī jaunajā Dublinas ledus teltī notika pirmā hokeja spēle. Vēsturiskajā mačā spēkiem mērojās latviešu pārstāvētā hokeja komanda “Charlestown Chiefs” un jaunizveidota A līgas komanda – “Castlereagh Spartans” no Ziemeļīrijas.
Savā pirmajā spēlē hokeja komanda “Charlestown Chiefs” ar rezultātu 12:4 izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Spēles pirmajā trešdaļā abas komandas rādīja līdzvērtīgu sniegumu, vēl otrās trešdaļas sākumā rezultāts bija 2:2. Spēles otrā daļa risinājās jau pēc cita scenārija – ziemeļīru aizsardzība un vārtsargs bija bezspēcīgi “Charlestown Chiefs” ātro un rezultatīvo uzbrukumu priekšā.
“Charlestown Chiefs” komandas labā vārtus guva Aigars Brencis (6), Raimonds Karpinskis (3), Vitas Lukosevicius (2) un Aleksandrs Fjodorovs. “Charlestown Chiefs” vārtus sargāja Deniss Kurelass.

Ar to arī labo ziņu klāsts ir izsmelts.

Pirmās uzvaras prieku aptumšoja daži momenti. Vispirms jau kārtējo reizi nepaveicās Sergejam Šeļenkovam, kuram no stāvvietā novietotās automašīnas tika nozagtas visas mantas, t. sk. arī soma, kurā atradās sportista ekipējums.
Un tagad mazliet par to, ko mums ir nesušas vanagu pārvērtības par virsaišiem. “Latvian Hawks” A komanda pati pieņēma lēmumu mainīt mājas halli un līdz ar to arī komandas nosaukumu. Jādomā, ka šāds lēmums netika pieņemts steigā un komanda zināja, uz ko gāja. Tādēļ, acīmredzot, “Charlestown Chiefs” spēlētāji var pieciest gan slikto ledus kvalitāti, gan nepietiekamo apgaismojumu, gan to, ka nav ģērbtuves un dušas.
Bet skatītājiem jau neviens neprasīja, vai viņi grib fanot par hokeju Dublinā. Spriežot pēc vakardienas, atļaušos apgalvot, ka faniem labāk patika halle Dundalkā. Jo skatītāji uz hokeju nāk ne tikai tādēļ, lai samaksātu par biļetēm, bet arī tādēļ, lai redzētu spēli un varētu tai sekot līdz ar tablo palīdzību. Nezinu, kas un kādam nolūkam Dublinas ledus teltī ir uzstādījis šīs tribīnes, bet viens ir skaidrs – tās nav paredzētas, lai skatītos hokeju. Skatītājiem spēles pirmā trešdaļa pagāja, meklējot vietu, no kuras vismaz kaut cik būtu redzams laukums. Pēc tam, kad katrs sev piemērotu stāvvietu bija atradis, sekoja rezultāta skaitīšana uz pirkstiem un zīlēšana, cik laika atlicis līdz trešdaļas beigām, jo Dublinas hokeja teltī pagaidām nav tablo. Ja atceramies reklāmas saukli – “hokejs bez alus ir daiļslidošana”, tad arī šajā jautājumā Dublinas ledus telts ir lēmusi par labu daiļslidošanai. Pirms pirmās spēles Brenča kungs izteicās, ka “ir jābūt pacietīgiem un pateicīgiem”, tomēr visam ir savas robežas. Ja tuvākajā laikā Dublinas ledus teltī netiks padomāts par skatītāju ērtībām, tad droši var apgalvot, ka fanu rindas kļūs retākas. Kā arī nav attaisnojušās cerības, ka Dublinā būs vairāk skatītāju nekā Dundalkā. Komandas atbalstītāju pulks veidojas laika gaitā un tam nav sakara ar dzīvesvietu. Kaut vai ņemsim par piemēru Ķeltu Kausa izbraukuma spēles – arī Skotijā dzīvo daudz latviešu, bet viņus tribīnēs nemanīja, jo viņi nav komandas fani, lai arī dzīvo Dundee vai Dumfries.
Runājot par “Charlestown Chiefs” spēļu krekliem, tad vizuāli tie nav slikti, tomēr uzvārdus un numurus salasīt ir gandrīz neiespējami.

Vakar savu pirmo spēli aizvadīja arī “Charlestown Chiefs” junioru komanda. Mērojoties spēkiem ar daudz pieredzējušākajiem “Castlereagh Spartans” hokejistiem, Dublinas junioru komanda piedzīvoja smagu zaudējumu.