Ceturtdiena, 25. aprīlis, Varda dienas: Līksma, Bārbala

Dz. Kļava – labākais no latviešiem draugiem.lv

- 25.10.2010
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , , ,

Šodien, 25. oktobrī, notika ikgadējais, pēc skaita jau 31., Dublinas maratons, kurā dalību ņēma vairāk nekā 13000 sportistu, viņu vidū, protams, arī latvieši.
2010. gada Dublinas maratonā vīriešu konkurencē ar rezultātu 2:08:58 uzvaru izcīnīja Kenijas skrējējs Moses Kangogo Kibet, bet sieviešu konkurencē pirmā finiša līniju šķērsoja Krievijas pārstāve Tatjana Arjasova, kura distancē pavadīja 2:26:12.

Kā jau vairākkārt tas ir bijis, arī šoreiz labākais no Īrijā dzīvojošajiem skrējējiem bija moldāvs Sergiu Ciobanu (Clonliffe Harriers), kurš distanci veica 2:19:33. Labākais no pašu īru vidus – Joe McAllister, kurš distancē pavadīja 2:21:05.
Sieviešu konkurencē ātrākā no pašmāju skrējējām bija Barbara Sanchez (Raheny Shamrocks), kura finišu sasniedza pēc 2:39:39.
Starp dalībniekiem, kuri maratona distanci veica ratiņkrēslos, ātrākais bija Lielbritānijas pārstāvis Paul Hannon, kurš uzrādīja rezultātu 2:20:38.
2010. gada Dublinas maratonā labākais no latviešiem bija Dzintars Kļava (West Waterford Athletic Club). Uzrādot rezultātu 2:35:40, Dzintars vīriešu konkurencē līdz 35 gadiem ierindojās augstajā 20. vietā, bet kopvērtējumā – 42. vietā.
Aivars Kadaks ar rezultātu 2:38:30 vīriešu konkurencē līdz 35 gadiem ieņēma 26. vietu, bet kopvērtējumā – 54. vietu.
Raivis Zaķis (West Waterford Athletic Club), distancē pavadot 2:40:40, vīriešu konkurencē līdz 35 gadiem finiša līniju šķērsoja kā 33., bet kopvērtējumā ieņēma 68. vietu.
Noteikti pieminēšanas vērts ir Uģis Karasevs, kurš, nebūdams maratonists, vīriešu konkurencē līdz 35 gadiem ierindojās 64. vietā, bet kopvērtējumā – 138. vietā. Uģis maratona distanci veica 2:49:38!