Piektdiena, 19. aprīlis, Varda dienas: Vēsma, Fanija

Līdzīga cīņa, bet uzvar čehi draugiem.lv

- 01.05.2011
Sadaļas: Mēs Īrijā - Atslēgvārdi: , ,

Vairāk kā 100 latviešu hokeja fanu sestdienas vakarā pulcējās Dublinas centrā, slovāku bārā “The Living Room”, kur vismaz trīs zālēs, lielajos ekrānos, tiešraidē, bija iespēja vērot šī gada pirmo Latvijas komandas spēli pasaules čempionātā hokejā. Lai arī vairākumam fanu iespējams kvalitatīvi skatīties spēles tiešraidē internetā mājās, tomēr daudz latviešu izvēlējās baudīt kopības sajūtu, kura acīmredzot nozīmē daudz. Jāpiezīmē, ka šajā bārā tas Dublinā jau ir kļuvis par labu un ikgadēju tradīciju.

Pasaules čempionātā hokejā D grupā 19.15 pēc Īrijas laika pret Latvijas komandu spēli sāka patreizējā pasaules hokeja čempione Čehijas komanda. Tajā brīdī, kad Latvijas komanda cīņā pret čehiem pirmā atklāja rezultātu, fanu gaviles un ovācijas bija no sirds un ļoti vētrainas. Pēc mirkļa gan rezultāts izlīdzinājās, bet otrā perioda sākumā “The Living Room”, uzsprāgstot ovācijām mūsējie atkal jau bija vadībā. Līdz otrā perioda baigām, diemžēl, Latvijas komanda vairākas reizes neizmantoja izdevības papildināt rezultātu. Trešajā periodā čehi divas reizes izmantoja mūsējo kļūdas, kā rezultātā spēle beidzās ar 4:2. Lai gan spēles gala rezultāts šoreiz nav par labu Latvijas komandai, tomēr visi fani vienprātīgi atzina, ka ir patīkami pārsteigti par Latvijas komandas lielo cīņas sparu. Neskatoties uz rezultātu, negaidīti spēcīgā pretošanās čehu komandai, visādā ziņā latviešu skatītājiem Dublinā bija labs un negaidīts pārsteigums.
Latvija – Čehija 2:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Vārtu guvēji: Lauris Dārziņš (M.Rēdlihs, Sotnieks) 9:04 (1:0), Tomāšs Rolinēks (Voračeks, Skoula) 17:47 (1:1), Roberts Bukarts (Bērziņš, Meija) 21:21 (2:1), Patriks Eliašs (Havlats, Mihaleks) 32:02 (2:2), Martins Havlats (Eliašs) 41:15 (3:2), Romans Červenka 58:11 (4:2).
Metieni: 24 – 34
Soda minūtes: 20 – 14
Nākamo spēli Latvijas vienība aizvadīs pirmdien, kad spēkosies ar somiem, bet D apakšgrupas pēdējā spēle paredzēta trešdien ar dāņiem.