Ceturtdiena, 25. aprīlis, Varda dienas: Līksma, Bārbala

N. Vārtukapteinis hospitālī, S. Kaktiņš atkal sešiniekā draugiem.lv

- 23.05.2011

Svētdien, 22. maijā, Īrijai tik raksturīgos laika apstākļos – vējš, saule un “dušas” – Gormonston trasē, Co. Meath notika Īrijas motokrosa čempionāta (Motorcycling Ireland Adult Motocross Championship) ceturtais posms. No latviešu motokrosistiem dalību MX1 amatieru klasē bija pieteicis Normunds Vārtukapteinis, savukārt MX2 amatieru klasē – Sandis Kaktiņš, Elans Faterkins, Mareks Melderis un Bruno Davidāns.

Pēc veiksmīgi pārvarētas kvalifikācijas pirmie uz starta izgāja MX1 amatieru klases braucēji. Pēc pirmā apļa brauciens lietus dēļ tiks pārtraukts un, “dušai” beidzoties, tika dots atkārtots starts. Iepriekšējo divu posmu uzvarētājs Normunds Vārtukapteinis (nr. 389) pirmo līkumu izņēma kā trešais, bet jau apļa beigās bija brauciena līderis. Tālāk sekoja sīva cīņa par pirmās pozīcijas saglabāšanu, jo tuvākais sekotājs visu laiku turējās līdzās. Neilgi pirms brauciena beigām vienā no līkumiem cīņa par uzvaru bija tik asa, ka beidzās ar abu līderu kritienu. Konkurents piecēlās un turpināja braucienu, bet Normundam kritiens sagādāja smagas sekas. Ar iegurņa kaula lūzumu Normunds Vārtukapteinis tika nogādāts Droghedas hospitālī, un, kā liecina portāla rīcībā esošā informācija, tuvākajā laikā tiks pārvests uz Dublinu, kur sportistam veiks operāciju. Tādējādi tik labi iesāktajai sezonai, diemžēl, ir pielikts punkts.
Portāls baltic-ireland.ie un visi motokrosa fani novēl Normundam veiksmīgi pārciest operāciju un drīzu izveseļošanos.

MX2 amatieru klases braucēji, trijos ieskaites braucienos startējot ar mainīgām sekmēm, izcīnīja savām un tehnikas spējām atbilstošas vietas. Kā jau ierasts, vislabāk veicās Sandim Kaktiņam (nr. 501), kurš kopvērtējumā ieņēma augsto sesto vietu. Salīdzinoši labu rezultātu uzrādīja arī Elans Faterkins (nr. 418) – 9. vieta kopvērtējumā. Bruno Davidāns (nr. 411), kurš ir viens no senioru čempionāta līderiem, Īrijas motokrosa čempionāta ceturtajā posmā izcīnīja 16. vietu, bet Mareks Melderis (nr. 419) ierindojās 18. vietā.