Sestdiena, 20. aprīlis, Pirmās Lieldienas.Varda dienas: Mirta, Ziedīte

S. Kaktiņš uz pjedestāla, M. Melderis hospitālī draugiem.lv

- 04.07.2011
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , , , ,

Vakar, 3. jūlijā, Doon trasē, Co. Westmeath norisinājās Īrijas motokrosa čempionāta (Motorcycling Ireland Adult Motocross Championship) sestais posms, kurā, ņemot vērā šosezon gūtās traumas un atvaļinājumu laiku, MX2 amatieru klasē piedalījās trīs latviešu motokrosisti – Sandis Kaktiņš (attēlā), Mareks Melderis un Bruno Davidāns, savukārt MX1 amatieru klasē mūsējos pārstāvēja Aivars Zvans.

Visas sezonas laikā arvien labākus rezultātus uzrāda Sandis Kaktiņš un arī šis posms nebija izņēmums. Īrijas motokrosa čempionāta sestajā posmā trīs braucienu summā mūsu labākais MX2 amatieru klases braucējs Sandis Kaktiņš izcīnīja augsto otro vietu (pa braucieniem – 4. vieta, 8. vieta un 2. vieta). Pats sportists ar savu sniegumu ir vairāk nekā apmierināts un neslēpj prieku par izcīnītu otru vietu, ko var ļoti labi saprast, jo, ja atceramies, 2010. gada sezonas lielāko daļu Sandim nācās izlaist traumas dēļ.
Diemžēl kārtējās neveiksmīgās sacensības aizvadīja Mareks Melderis. Jau otro reizi šajā sezonā Marekam sacensības beidzās hospitālī. Pirmā brauciena sākumā lietuviešu braucējs zaudēja kontroli pār moci, kā rezultātā krita un izraisīja vēl četru motokrosistu kritienus. Šajā kritienā cieta arī Mareks, ar konkurenta motocikla kāpsli gūstot plētu brūci kājā, ko mediķiem nācās “lāpīt” hospitālī.
Bruno Davidāns, kurš šajā posmā startēja ar citu moci, kopvērtējumā 48 dalībnieku konkurencē ieņēma 21. vietu (pa braucieniem – 28. vieta, 24. vieta un 17. vieta).
Salīdzinoši labi veicās mūsu MX1 amatieru klases braucējam Aivaram Zvanam, kurš trīs braucienu summā izcīnīja 5. vietu (pa braucieniem – 7. vieta, 7. vieta un 3. vieta).