Ceturtdiena, 28. marts, Varda dienas: Ginta, Gunda, Gunta

Bērniem – medaļas, pieaugušajiem – neveiksmes draugiem.lv

- 03.06.2012

Vakar, 2. jūnijā, Sportslink Stadium, Swords Road, Santry, Dublin 9 norisinājās ikgadējais Fingal Open čempionāts taekwondo, kurā bez pašmāju sportistiem piedalījās arī pārstāvji no Ziemeļīrijas, Skotijas un Anglijas. Fingal Open čempionātā startēja 10 sportisti ar Latvijas izcelsmi – trīs pieaugušie (attēlā) un septiņi bērni.

Bērnu konkurencē Droghedas taekwondo kluba Cosmo pārstāvji Kārlis Kaugars un Daniels Smirnovs (līdz 31 kg) savās svara kategorijās izcīnīja bronzas medaļas. Labus panākumus guva arī trenera Alekseja Kaļina audzēkņi – Eduards Dravnieks (līdz 28 kg) izcīnīja uzvaru, bet Henrijs Kaļins (līdz 37 kg) tika apbalvots ar sudraba medaļu. Eduards un Henrijs pārstāvēja Dublinas Morcegao Sapo Warrior Taekwondo Team. Labi veicās arī Leitrim Taekwondo Club pārstāvjiem Danielam Savickim, Arīnai Kuzmičevai un Akimam Kuzmičevam. Daniels Savickis (līdz 33 kg), kuram šīs bija pirmās sacensības, izcīnīja augsto otro vietu, Arīna Kuzmičeva (līdz 37 kg) tika pie bronzas medaļas, bet Akims Kuzmičevs (līdz 65 kg) palika nepārspēts. Jāatzīmē, ka Akimam, lai uzvarētu fināla cīņā, pietika ar vienu raundu.

Pieaugušo konkurencē latviešus pārstāvēja mums jau labi zināmie sportisti – Anrijs Sedjukēvičs (87 kg +), Alvis Lukša (līdz 80 kg) un Jeļena Sidorova (līdz 62 kg).
Cavan taekwondo kluba Chang Hoo Kwan pārstāvis Alvis Lukša pretinieka pārākumu atzina jau pirmajā cīņā un tādējādi zaudēja cerības uz godalgotu vietu.
ILYO Taekwondo Club pārstāve Jeļena Sidorova pusfināla pirmajā raundā no savas pretinieces, Anglijas čehietes saņēma spēcīgu sitienu kakla rajonā un izstājās no tālākās cīņas. Līdz ar to Jeļenai bija jāsamierinās ar bronzas medaļu. Jeļena Sidorova Fingal Open čempionātā aizvadīja arī vienu cīņu ne savā svara kategorijā un izcīnīja uzvaru.
Mūsu šā sporta veida titulētākais pārstāvis Anrijs Sedjukēvičs, kaut arī pārliecinoši pusfinālā uzvarēja Ziemeļīrijas sportistu, no fināla mērošanās spēkiem, kurā pretinieks būtu bijis Īrijas moldāvs, atteicās. Pusfināla cīņā Anrijam tika atplēsts pirms tam brīvdienās Ēģiptē gūtais savainojums un asiņojošā brūce lika bez cīņas finālā atzīt pretinieka pārākumu. Žēl, bet ILYO Taekwondo Club pārstāvim Anrijam Sedjukēvičam Fingal Open 2012. gada čempionātā nācās samierināties ar sudraba medaļu. Tomēr mūsu sportists tika arī pie zelta medaļas, kas tika izcīnīta komandu sacensībās, kurās cīnījās “Īrija” pret “Pasauli”. Komandu sacensībās (tag taekwondo), pārstāvot “Īriju”, Anrija cīņas māksla deva vērā ņemamu ieguldījumu uzvaras kaldināšanā.