Trešdiena, 24. aprīlis, Varda dienas: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

I. Rektiņš nenosargā čempiona titulu, tomēr izcīna trīs medaļas draugiem.lv

- 07.05.2013
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , ,

018No 4. līdz 6. maijam Oughterard, Co. Galway norisinājās 2013. gada Īrijas čempionāts orientēšanās sportā. Pirmajā dienā Īrijas labākie orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā dienā – garajā distancē, bet bank holiday pirmdienā – stafetē.
Latviešus šī gada Īrijas orientēšanās sporta čempionātā pārstāvēja Ingus Rektiņš un Zanda Rektiņa.

“Tā īsti gatavs augstiem rezultātiem nebiju, jo trīs dienas pirms čempionāta apslimu, sāpēja kakls, bija temperatūra. Pirmajā dienā īsti labi nejutos, fiziski bija ļoti smagi, bet centos, cik varēju, un rezultātā vidējā distancē 3. vieta – tāpat kā iepriekšējā gadā”, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja mūsu pieredzes bagātais orientierists Ingus Rektiņš.
Pirmajā sacensību dienā Ingus Rektiņš (M45L) veica 3,6 km distanci ar 13 kontrolpunktiem. Trasē pavadīja 32 min 23 sek un, kā jau teikts, izcīnīja 3. vietu.
Savukārt Zanda Rektiņa (W14) spēkus pārbaudīja 1,7 km distancē ar 9 kontrolpunktiem un ierindojās 6. vietā.
Otrajā čempionāta dienā, kad, pēc paša Ingusa Rektiņa vārdiem, pašsajūta bija labāka, mūsu sportists veica 8,5 km distanci ar 27 kontrolpunktiem. Distancē pagājušā gada čempions pavadīja 79 min 50 sek un šogad ar tādu rezultātu nepietika, lai izcīnītu pirmo vietu. Neveiksmes distances sākuma daļā liedza Ingusam Rektiņam atkārtot pagājušā gada sasniegumu un sportistam nācās samierināties ar sudraba medaļu.
Zanda Rektiņa šajā dienā skrēja 3,5 km distanci ar 13 kontrolpunktiem, kurā neatzīmēja vienu kontrolpunktu, un līdz ar to tika diskvalificēta.
Sacensību pēdējā dienā Ingusa Rektiņa pārstāvētā stafetes blice (Fingal 1) H 12 grupā izcīnīja 2. vietu, bet Zandas Rektiņas komanda ( Fingal 2) šajā pašā grupā ieņēma 10. vietu.