Piektdiena, 19. aprīlis, Varda dienas: Vēsma, Fanija

Latvijai Sočos vēl viens medaļu komplekts un dopinga skandāls draugiem.lv

- 23.02.2014
Sadaļas: Ziņas - Atslēgvārdi: , ,

IMG_6302Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu svētdien ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos izcīnīja sudraba medaļas četrinieku sacensībās, sasniedzot Latvijas bobsleja labāko rezultātu pēc valstiskās neatkarības atgūšanas.

Vēsturisko panākumu Latvijas pirmā ekipāža izcīnīja aizvadot četrus stabilus braucienus. Melbārža ekipāža četru braucienu summā finišēja pēc trīs minūtēm un 40,69 sekundēm. Par olimpiskajiem čempioniem kļuva Krievijas pirmā ekipāža ar pilotu Aleksandru Zubkovu, kurai Melbārdis ar komandu zaudēja 0,09 sekundes. Bronzas medaļas ieguva ASV-1 ar pilotu Stīvenu Holkombu pie stūres, kura uzvarētājiem zaudēja 0,39 sekundes, bet no Latvijas-1 atpalika par 0,30 sekundēm.

Latvijas bobslejisti pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas olimpiskajās spēlēs pie medaļām tika pirmo reizi, jo līdz šim labākie sasniegumi bija divas piektās vietas divniekos – 1998. gadā Nagano to ieguva pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis ar stūmēju Jāni Elsiņu, bet jau Sočos to pašu atkārtoja Melbārdis ar Dreiškenu.

Pie olimpiskajām medaļām Latvijas bobslejisti tika vēl pārstāvot PSRS komandu. 1988. gadā Kalgari olimpiskā čempiona titulu divniekos izcīnīja Jānis Ķipurs, bet četriniekos viņš tika pie bronzas medaļas kopā ar diviem latviešu stūmējiem – Juri Toni un Gunti Osi. Savukārt 1984. gadā Sarajevā Zintis Ekmanis divniekos izcīnīja bronzas medaļu.

Bobslejisti Latvijai Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja ceturto medaļu komplektu. Sudraba godalgu skeletonā ieguva arī martins Dukurs, bet divas bronzas godalgas tika iegūtas arī kamaniņu braukšanā, kur trešo vietu divniekiem ieņēma Andris un Juris Šici, kuri kopā ar Mārtiņu Rubeni un Elīzu Tīrumu trešie bija arī komandu stafetē.

Diemžēl, saņemta arī slikta ziņa – Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sestdien apstiprināja, ka hokeja izlases uzbrucējam Vitālijam Pavlovam ir pozitīva dopinga analīze. Sportista A un B provju analīzēs tika atrasts aizliegtais stimulants metilheksaneamīns (MHA), viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem svara regulēšanai. Sestdien notika SOK Disciplinārās komisijas sēde, kur telefonkonferences formātā piedalījās arī Pavlovs, noliedzot apzinātu aizliegto vielu lietošanu. Sportists apliecināja, ka šīs hokeja sacensību sezonas laikā ir lietojis vienīgi sava kluba Rīgas “Dinamo” ārsta ieteiktos medikamentus un uztura bagātinātājus.
Tomēr Pavlovam draud divu gadu diskvalifikācija. Par soda sankcijām lems Starptautiskā hokeja federācija (IIHF).