Piektdiena, 29. marts, Varda dienas: Agija, Aldonis

Daudzsološs sezonas sākums draugiem.lv

- 31.03.2014

IMG_3133Svētdien, 30. martā, pielijušajā un dubļainajā Dundalkas trasē norisinājās 2014. gada Dienvidīrijas pieaugušo un jauniešu motokrosa čempionāta (Motorcycling Ireland Southern Centre Adult&Youth Motocross Championship) pirmais posms. Latviešu motokrosisti startēja četrās klasēs – motociklu klasē līdz 50cc, 65cc, MX1 (Grade C) un MX2 (Grade C).

Sešus gadus vecais Markuss Kalniņš, kuram šī ir pirmā sezona lielajā sportā, visos trijos ieskaites braucienos motociklu klasē līdz 50cc finiša līniju šķērsoja kā otrais, kas arī kopvērtējumā deva 2. vietu un kausu! Piebildīšu, ka Visīrijas jauniešu motokrosa čempionāta pirmajā posmā, kas 15. martā norisinājās Gormanston trasē, Markuss Kalniņš savā mazo mocīšu klasē kopvērtējumā ierindojās 6. vietā. Sākums labs!

Motociklu klasē līdz 65cc, kā jau ierasts, uz starta izgāja Kristers Žigalovs un Kristofers Kauliņš. Kupla līdzjutēju pulka atbalstīts, Kristers pirmajā ieskaites braucienā finišēja sestais, otrajā braucienā palika nepārspēts, bet trešajā braucienā ierindojās 3. vietā. Šie rezultāti Kristeram kopvērtējumā nodrošināja 3. vietu un kausu.
Savukārt Kristofers pirmajā ieskaites braucienā finiša līniju šķērsoja kā devītais, otrajā braucienā palika vienpadsmitais, bet pēdējā braucienā ieņēma 7. vietu.
Jau pieminētajā Visīrijas jauniešu motokrosa čempionāta pirmajā posmā Kristers Žigalovs kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu, bet Kristofers Kauliņš – 12. vietu.

MX2 motociklu klasē apsveicamu sniegumu parādīja pieredzes bagātais Elans Faterkins, kurš pirmajā ieskaites braucienā veiksmīgi izvairījās no masveida kritiena un ieņēma 3. vietu, otrajā braucienā finišēja sestais, bet pēdējā braucienā atkal bija trešais. Kopvērtējumā Elans Faterkins izcīnīja 3. vietu, par ko saņēma kausu. Jāatzīmē, ka šīs ir jau otrās sacensības pēc kārtas, kad Elans Faterkins kopvērtējumā izcīna augsto trešo vietu.
Jānis Plūme, kurš startēja vienā motociklu klasē ar Elanu, pirmajā braucienā ierindojās 29. vietā, bet otrajā un trešajā braucienā palika astoņpadsmitais.

MX1 motociklu klases rezultāti latviešiem šoreiz diametrāli pretēji – Normunds Vārtukapteinis jau pirmā brauciena sākumā piedzīvoja kritienu, kā rezultātā cieta gan mocis, gan pats sportists, un no tālākās dalības izstājās, savukārt Mārtiņš Marķitāns kopvērtējumā izcīnīja augsto otro vietu. Mārtiņš Marķitāns, kurš šajās sacensībās izmēģināja savu jauno KTM moci, pirmajā ieskaites braucienā finišēja kā ceturtais, bet otrajā un trešajā braucienā visus konkurentus atstāja aiz sevis.

Kopumā ņemot, trasē, kas nebūt nebija tā vieglākā un patīkamākā, latviešu motokrosisti sevi parādīja no labākās puses! Tā turēt visu sezonu!