Otrdiena, 16. aprīlis, Varda dienas: Mintauts, Alfs, Bernadeta

G. Plaudis – Leinster čempions draugiem.lv

- 07.04.2014

edimante_20130427_5955Vakar, 6. aprīlī, Dysert, Co. Laois norisinājās 2014. gada Leinster čempionāts orientēšanās sportā.
Latviešus šajās sacensībās pārstāvēja četri sportisti – 2012. gada Īrijas čempioni orientēšanās sportā Ingus Rektiņš (M45) un Gints Plaudis (M40), kā arī jaunieši – Zanda Rektiņa (EOD Long) un Aivis Kalniņš (EOD Long).

Vislabāk no mūsējiem veicās Gintam Plaudim (attēlā), kurš savā M40 grupā kļuva par Leinster čempionu. Gints Plaudis veica 8,7 km distanci ar 27 kontrolpunktiem. Distancē čempions pavadīja 95:06 un savu tuvāko sekotāju apsteidza par nepilnām divām minūtēm.
Pie godalgas tika arī Ingus Rektiņš, kurš startēja M45 grupā. Ingus Rektiņš savu 6,7 km distanci ar 22 kontrolpunktiem veica 77:45, kas ļāva izcīnīt bronzas medaļu. No uzvarētāja latvietis atpalika astoņas minūtes.
Zanda Rektiņa un Aivis Kalniņš ņēma dalību 3,5 km distancē ar 16 kontrolpunktiem. Zanda ar rezultātu 61:15 ierindojās ceturtajā vietā, bet Aivis, distancē pavadot 76:14, palika sestais.

Tagad sportisti gatavojas Īrijas čempionātam, kas no 2. līdz 5. maijam norisināsies Maynooth, Co. Kildare.

Gints Plaudis Īrijā pārstāv Waterford orientēšanās klubu, savukārt Ingus Rektiņš, Zanda Rektiņa un Aivis Kalniņš – Fingal.