Piektdiena, 29. marts, Varda dienas: Agija, Aldonis

I. Rektiņš un G. Plaudis – Īrijas čempioni savās vecuma grupās draugiem.lv

- 06.05.2014

dscf1719No 2. līdz 5. maijam norisinājās Īrijas čempionāts orientēšanās sportā, kurā tā dalībnieki veica īso, vidējo un garo distanci, kā arī stafeti. Īso distanci orientieristi veica Maynooth, Co. Kildare, bet visas pārējās – Wicklow Gap, Co. Wicklow.
Šogad latviešus Īrijas čempionātā pārstāvēja trīs sportisti – Ingus Rektiņš (M45), Agris Kramiņš (M21) un Gints Plaudis (M40).

Agris Kramiņš, kurš Īrijā pārstāv Korkas orientēšanās klubu CorkO, Īrijas čempionātā veica vidējo distanci – 3,4km ar 12 kontrolpunktiem. Savā vecuma grupā, uzrādot otru labāko laiku (64:31), Agris Kramiņš izcīnīja sudraba medaļu. Šajā distancē uzvaru izcīnīja Fergal Buckley (50:38).

Ingus Rektiņš čempionātu iesāka ar īso distanci – 1,7km ar 18 kontrolpunktiem. Ingus šo distanci veica 11:08 un izcīnīja trešo vietu. Uzvaras laurus īsajā distancē plūca John Casey (10:23). Pēc tam sekoja vidējā distance – 3,4km ar 12 kontrolpunktiem, kurā mūsu sportists ar rezultātu 50:16 palika piektais. Čempionātu Ingus noslēdza, piedaloties garajā distancē – 6,3km ar 20 kontrolpunktiem. Un te nu notika tas, kam ticēja gan pats sportists, gan līdzjutēji, jo mūsu pieredzes bagātais orientierists, kurš Īrijā pārstāv orientēšanās klubu Fingal, šajā distancē savā vecuma grupā kļuva par Īrijas čempionu! Ingus, savu tuvāko sekotāju apsteidzot par 54(!) minūtēm, garo distanci veica 79:01.

Savukārt Gintam Plaudim pirmais starts bija vidējā distancē – 4,2km ar 13 kontrolpunktiem. Latvietis vidējo distanci veica 52:34 un šāds rezultāts viņam nodrošināja otro vietu. Uzvaru šajā distancē izcīnīja Ivan Millar (44:17). Tad sekoja garā distance – 6,7km ar 23 kontrolpunktiem, kurā Gintam veicās līdzīgi kā Ingusam, proti, latvietis, distancē pavadot 85:37, kļuva par Īrijas čempionu savā vecuma grupā. Savu tuvāko sekotāju Gints Plaudis, kurš Īrijā pārstāv Waterford orientēšanās klubu, apsteidza par 22 minūtēm. Čempionāta pēdējā dienā Gints ar saviem kluba biedriem Robert Pim un Thomas Callery skrēja stafeti, kurā palika piektie.

“Svētdien es un Gints pierādījām, kas ir orientēšanās, jo lielajā miglā, kalnos, tiešām vajadzēja orientēties, ne tikai skriet, un ne visiem bija pa spēkam distanci pabeigt”, tā par savu uzvaru pēc čempionāta portālam baltic-ireland.ie teica Ingus Rektiņš.