Otrdiena, 23. aprīlis, Varda dienas: Jurģis, Juris, Georgs

S. Pušpure EČ izcīna vienīgo medaļu Īrijai draugiem.lv

- 01.06.2014
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , ,

sanita_puspure-0202014. gada Eiropas čempionātā (EČ) airēšanā, kas šīs nedēļas nogalē norisinājās Serbijas galvaspilsētā Belgradā, titulētākā Īrijas airēšanas valstsvienības sportiste kvalificējās A finālam un, mums par lielu prieku, tā bija latviete Sanita Pušpure (attēlā), kura, sacenšoties ar kontinenta pašām labākajām airētājām, startēja sieviešu vieniniekos (W1x).

Sestdien, 31. maijā, savā pusfināla braucienā Sanita Pušpure finišēja otrā (7:38.31), kas mūsu sportistei ļāva kvalificēties A finālam. Braucienā uzvarēja Chantal Achterberg (7:36.98) no Nīderlandes.
A fināls, kurā sportistes sacentās par pirmo sešinieku, notika šodien, 1. jūnijā. Ļoti sīvā konkurencē, tikai divas sekundes simtdaļas atpaliekot no savas iepriekšējās dienas pāridarītājas Chantal Achterberg (7:43.02) un trīs sekundes desmitdaļas – no Olimpiskās čempiones, čehietes Mirkas Knapkovas (7:42.74), Sanita Pušpure šī gada Eiropas čempionāta finālā izcīnīja bronzas medaļu (7:43.04) un kāpa uz goda pjedestāla! Apsveicam!
Lieki piebilst, ka ar “savu” sportisti ļoti lepojas arī īri, tā, piemēram, www.afloat.ie raksta: “Ireland Medal at European Rowing Championships Through Brilliant Puspure”.