Piektdiena, 19. aprīlis, Varda dienas: Vēsma, Fanija

Leixlip BC kļūst par čempioniem; M. Provizoram vēl viens tituls draugiem.lv

- 15.06.2014

IMG_4689Sestdien, 14. jūnijā, ar spēli par 3. vietu un fināla maču noslēdzās Īrijas lietuviešu basketbola līgās – Europeans Friendly Basketball League (EFBL) 2013./2014. gada sezona. Kā jau vēstīts, izšķirošajā spēlē par Īrijas lietuviešu basketbola līgas šīs sezonas čempionu titulu tikās latviešu pārstāvētā komanda Leixlip BC un Cavan United basketbolisti.

Sezonas laikā abas komandas savā starpā tikās trīs reizes, vienreiz pārāki bija Leixlip BC basketbolisti, bet divas reizes – Cavan United, un tas lika domāt, ka fināla spēle būs ļoti spraiga. Un tā tas arī bija, pat vēl vairāk.
Latviešu pārstāvētās komandas pretinieki savus pirmos punktus guva tikai tad, kad Leixlip BC kontā jau bija astoņi punkti. Lai arī pirmās ceturtdaļas laikā Cavan United spēja samazināt rezultāta starpību (18:14), tā tomēr pagāja ar jūtamu Leixlip BC pārsvaru. Tāds spēles sākums nedaudz iemidzināja ne tikai skatītājus, bet arī Leixlip BC basketbolistus, jo otrās ceturtdaļas sākumā Cavan United vispirms izlīdzināja rezultātu, bet pēc tam jau izvirzījās vadībā. Pirms pārtraukuma tablo vēstīja 31:35 par labu Cavan United. Leixlip BC basketbolisti, pārtraukumā izanalizējuši kļūdas un sakopojuši spēkus, spēles trešo ceturtdaļu aizvadīja aktīvāk, tomēr vēl būdami iedzinēju lomā – 54:56.
Pēc nervus kutinošās spēles vidusdaļas, pienāca izšķirošā ceturtdaļa, kuras laikā tad arī vajadzēja noskaidroties – kurš kuru?! Spēles pēdējās 10 minūtēs Leixlip BC basketbolisti vairs nepieļāva tik daudz nevajadzīgu kļūdu, kā tas bija vērojams mača vidū un uzreiz izvirzījās vadībā. Savukārt Cavan United komandu, šķiet, “iegāza” īsais rezervistu soliņš, jo mača izskaņā spēlētāju nogurums bija redzams pat ar neapbruņotu aci. Tā nu atskanot spēles beigu signālam, uzvaras laurus plūca Leixlip BC. Šīs sezonas čempioni savus pretiniekus pieveica ar rezultātu 78:65!

Uzreiz pēc spēles notika apbalvošanas ceremonija, kurā medaļas, labāko spēlētāju piemiņas balvas un čempionu kausu sportistiem pasniedza Lietuvas vēstnieks Īrijā Vidmantas Purlys.
Apbalvošanā šīs sezonas Īrijas lietuviešu basketbola līgas zelta medaļas un čempionu kausu saņēma Leixlip BC komanda, kuras sastāvā spēlēja arī latvieši – Mārtiņš Provizors, Inarts Vītols un Rolands Vaikulis. Jāatzīmē, ka Mārtiņam Provizoram šis bija otrais čempiona tituls mēneša laikā. Kā jau vēstīts, 10. maijā Mārtiņš Provizors kļuva par Īrijas čempionu strītbolā!

2013./2014. gada sezonā lietuviešu basketbola līgā spēlēja septiņas komandas.