Ceturtdiena, 25. aprīlis, Varda dienas: Līksma, Bārbala

Latviešiem četras godalgotas vietas draugiem.lv

- 29.06.2014

IMG_9246Pirms nedēļas, 22. jūnijā, Birdhill trasē, Co. Limerick norisinājās 2014. gada Dienvidīrijas pieaugušo un jauniešu motokrosa čempionāta (Motorcycling Ireland Southern Centre Adult&Youth Motocross Championship) kārtējais posms. Latviešu motokrosisti startēja četrās klasēs – motociklu klasē līdz 50cc, 65cc, MX1 (Grade C) un MX2 (Grade C).

Sešus gadus vecais Markuss Kalniņš motociklu klasē līdz 50cc pirmajā ieskaites braucienā palika ceturtais, bet otrajā – finiša līniju šķērsoja kā otrais. Posma kopvērtējumā šie rezultāti mazajam Markusam nodrošināja 2. vietu.

Motociklu klasē līdz 65cc, kā jau ierasts, startēja Kristers Žigalovs (attēlā) un Kristofers Kauliņš. Kristers abos ieskaites braucienos palika nepārspēts un tas, protams, deva arī 1. vietu posma kopvērtējumā. Savukārt Kristofers pirmajā ieskaites braucienā palika trešais, bet otrajā ieskaites braucienā finišēja uzreiz aiz Kristera. Posma kopvērtējumā Kristoferam 2. vieta.

Vēl vienu godalgotu vietu mūsējie izcīnīja MX2 motociklu klasē. Sandis Kaktiņš, pateicoties konkurentu neveiksmēm, kopvērtējumā ieņēma 3. vietu, kaut arī ieskaites braucienos viņam nemaz tik labi negāja, attiecīgi 4. un 5. vieta. Otrs MX2 klases braucējs – Agnis Liberts – pirmajā ieskaites braucienā finišējot 16. vietā, bet otrajā ieskaites braucienā – 11. vietā, posma kopvērtējumā ierindojās 12. vietā.

MX1 motociklu klasē latviešus pārstāvēja Mārtiņš Marķitāns, kurš sacensību apritē atgriezies pēc traumas saārstēšanas, un Jānis Plūme, kurš agrāk brauca MX2 motociklu klasē. Mārtiņš kopvērtējumā ieņēma 5. vietu (pa braucieniem – 1. vieta un 8. vieta), savukārt Jānis – 11. vietu (pa braucieniem – 15. vieta un 11. vieta).