Piektdiena, 19. aprīlis, Varda dienas: Vēsma, Fanija

M. Marķitāns – Dienvidīrijas čempions draugiem.lv

- 24.09.2015

IMG_1443Svētdien, 20. septembrī, izdangātajā un akmeņainajā Gormanston trasē, Co. Meath norisinājās Dienvidīrijas motokrosa čempionāta (Motorcycling Ireland Southern Centre Adult Motocross Championship) 2015. gada sezonas pēdējais, astotais posms, kurā latviešus pārstāvēja Mārtiņš Marķitāns, Sandis Kaktiņš, Elans Faterkins, Jānis Plūme un Jurģis Bērziņš.

Veiksmīgi startējot kvalifikācijas braucienā, Mārtiņš Marķitāns un Sandis Kaktiņš izcīnīja tiesības braukt A grupā. MX1 amatieru grupas sezonas kopvērtējuma līderi Mārtiņu Marķitānu pirmajā ieskaites braucienā pievīla tehnika un viņš izstājās. Pateicoties mehāniķa pūlēm, uz otro braucienu mocis atkal bija braukšanas kārtībā. Otrajā ieskaites braucienā Mārtiņš finiša līniju šķērsoja kā devītais, bet trešajā ieskaites braucienā ierindojās 7. vietā. Šādi rezultāti jau esošajam šā gada Visīrijas čempionam savā MX1 amatieru grupā nodrošināja trešo vietu un ar to bija pilnīgi pietiekami, lai saglabātu sezonas līdera godu, tādējādi savā klasē kļūstot par Dienvidīrijas motokrosa čempionāta uzvarētāju.
Dienu iepriekš Mārtiņš piedalījās Ulster čempionātā, kur sezonas kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu.
Mārtiņu Marķitānu šosezon atbalstīja HHC MOTO MAFIA LATVIA, PFP Longford (Peak Fitness and Performance Longford) un www.vmxmoto.com, kā arī visi ģimenes locekļi – mamma kā skatītāja, bet sieva arī kā mehāniķis.
Sandis Kaktiņš braucienus veica godam, tomēr palika ārpus godalgotā trijnieka.

Elans Faterkins, Jānis Plūme un Jurģis Bērziņš, kā jau ierasts, startēja Senioru (Over 35) grupā. Pirmajā ieskaites braucienā Elans Faterkins izcīnīja 2. vietu, bet Jānis Plūme finišēja uzreiz aiz viņa. Lai arī pēcpusdienā, kad tika veikts otrais un trešais ieskaites brauciens, laika apstākļi strauji mainījās – sauli aizklāja drūmi lietus mākoņi, abi latvieši posma kopvērtējumā ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu.
Jurģim Bērziņam arī šajā posmā goda pjedestāls gāja secen.

Dienu iepriekš, 19. septembrī, Gormanston trasē notika Dienvidīrijas bērnu un jauniešu motokrosa čempionāta (Youth Southern Centre) pēdējais posms. Latviešus šoreiz pārstāvēja Kristofers Kauliņš (65cc), kurš posmā izcīnīja 2. vietu, un Kristers Žigalovs (85cc Small Wheel), kurš palika ceturtais.

Sezonas labāko motobraucēju apbalvošana notiks 28. novembrī (City West).