Trešdiena, 24. aprīlis, Varda dienas: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

E. Faterkins Dienvidīrijas čempionātu sāk ar uzvaru draugiem.lv

- 08.03.2016

IMG_2628Aizvadītās nedēļas nogalē, 5. un 6. martā, Clonroche trasē, Co. Wexford norisinājās 2016. gada sezonas Dienvidīrijas motokrosa čempionāta pirmais posms.
Sestdien uz starta izgāja jaunieši (Southern Centre Youth MX), bet svētdien savus spēkratus rūcināja pieaugušie (Southern Centre Adult MX).

Jauniešu sacensībās latviešus pārstāvēja Markuss Kalniņš, kurš jau ir izaudzis no mazo mocīšu klases un šogad startē motociklu klasē līdz 65cc. Pirmajā ieskaites braucienā Markus ierindojās 6. vietā, otrajā braucienā – 4. vietā, bet pēdējā braucienā – 5. vietā. Posma kopvērtējumā jaunais sportists palika 5. vietā, nopelnot 49 ieskaites punktus.

Pieaugušo konkurencē latvieši bija pārstāvēti tikai Senioru grupā (Over 35), kur par sezonas pirmajiem ieskaites punktiem cīnījās Elans Faterkins un Jurģis Bērziņš.
Elans Faterkins pirmajā ieskaites braucienā sev priekšā palaida vienu konkurentu, bet otrajā un trešajā braucienā finiša līniju šķērsoja kā pirmais. Posma kopvērtējumā šie rezultāti Elanam nodrošināja pirmo vietu un 72 ieskaites punktus.
Savukārt Jurģis Bērziņš pirmajā ieskaites braucienā savā klasē ieņēma 6. vietu, otrajā braucienā – 4. vietu, bet trešajā braucienā uzrādīja trešo labāko laiku, tādējādi nopelnot 53 ieskaites punktus.