Trešdiena, 24. aprīlis, Varda dienas: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

S. Pušpure ar otro piegājienu iekļūst A/B pusfinālā draugiem.lv

- 16.06.2017
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , ,

IMG_0791Šajā nedēļas nogalē, no 16. līdz 18. jūnijam, Polijas pilsētā Poznaņā notiek 2017. gada pasaules kausa (PK) izcīņas otrais posms akadēmiskajā airēšanā. Sacensībās piedalās arī Īrijas izlase, kuras sastāvā šoreiz ir divas sieviešu vieninieku airētājas – mūsu pieredzes bagātā Sanita Pušpure (attēlā) un poliete Monika Dukarska.

Šodien, sacensību pirmajā dienā, pasaules labākie airētāji veica priekšsacīkšu braucienus.
Sanita Pušpure un arī Monika Dukarska airēja otrajā no trijiem priekšsacīkšu braucieniem, tādējādi mūsu sportiste mērojās spēkiem ne tikai ar airētājām no citām valstīm, bet arī ar konkurenti no Īrijas komandas.
Sanita Pušpure savā braucienā uzrādīja trešo labāko laiku – 07:24.840, bet pirms viņas finišēja Victoria Thornley no Lielbritānijas (07:23.360) un Hannah Osborne no Jaunzēlandes (07:24.530). Monika Dukarska finišēja ceturtā (07:32.000).
Sacensību nolikums nosaka, ka W1x laivu klasē katra priekšsacīkšu brauciena pirmo divu vietu ieguvējas automātiski kvalificējas A/B pusfinālam, bet pārējām sportistēm, lai tiktu starp labākajām 12, bija jāveic vēl viens brauciens.

Diemžēl Sanitai Pušpurei pietrūka nieka sekundes desmitdaļas, lai automātiski kvalificētos A/B pusfinālam, tādēļ pēcpusdienā atkal nācās iziet uz startu. Pēcpusdienā Sanita Pušpure airēja pirmajā braucienā, bet Monika Dukarska – otrajā. Sanita savā braucienā finišēja kā trešā un līdz ar to iekļuva A/B pusfinālā, kas notiks rīt. A/B pusfinālā startēs arī Monika Dukarska, kura savā braucienā uzvarēja.
No pēcpusdienas braucieniem A/B pusfinālam kvalificējās pirmo trīs vietu ieguvējas, bet pārējās airēs C finālā.