Ceturtdiena, 19. septembris, Varda dienas: Verners, Muntis

“Latvian Hawks” izcīna pirmo kausu! draugiem.lv

- 17.03.2008
Sadaļas: Sports -

Pēc Sv. Patrika brīvdienu hokeja turnīra pirmās dienas viss liecināja, ka otrā diena izvērtīsies visnotaļ interesanta. Un tā arī bija, pat vēl vairāk. Tādas emocijas Īrijas latviešu hokeja fani vēl nebija piedzīvojuši. Spriedze bija bezmaz taustāma, bet gala iznākums vienaldzīgu neatstāja nevienu. Plus, šis turnīrs ieies vēsturē ar to, ka “Latvian Hawks” komanda ar “Vitrum” palīdzību izcīnīja savu pirmo kristāla kausu.

Tagad visu pēc kārtas.
Sv. Patrika brīvdienu hokeja turnīra otrā diena sākās ar savstarpēju “Agni” un “Dublin Rams” maču. Tā bija cīņa par trešo vietu. Kā portālam baltic-ireland izteicās “Agni” komandas boss Imants Parādnieks, rīdziniekiem būtu ļoti svarīgi izcīnīt uzvaru tieši 16. martā, kad Latvijā tiek atzīmēta Latviešu karavīru atceres diena. Un, jāsaka, ka “Agni” komandai izdevās izcīnīt ļoti pārliecinošu uzvaru, kura tiek veltīta visiem cīnītājiem, ne tikai leģionāriem.
“Agni” vs “Dublin Rams” 6 – 1.
Uzvarētāju komandas labā vārtus guva Kristaps Baltgalvis (3), Jānis Rutkis (2) un Gundars Gaušis.
Par “Agni” komandas labāko spēlētāju turnīra otrajā dienā tika atzīts vārtsargs Edgars Lazda.
Vienā no šīs spēles pārtraukumiem savu mākslu rādīja Īrijas uzlecošā daiļslidošanas zvaigzne. Skatītāji ar aplausiem uzņēma meitenes priekšnesumu. Tas ir apliecinājums tam, ka Īrijā attīstās ne tikai hokejs, bet arī daiļslidošana.

Tā, un tagad mačs, kurš vēl ilgi paliks atmiņā gan līdzjutējiem, gan pašiem spēlētājiem.
“Latvian Hawks”/”Vitrum” vs “Dundalk Bulls” 3 – 2.
Pirms spēles skatītāju domas dalījās. Vieni lika uz “Brenčiem” (tā līdzjutēji ir nokristījuši “Latvian Hawks” komandu), otri bija pārliecināti, ka uzvarēs Īrijas čempioni.

Jau no pirmajām spēles minūtēm cīņa uz ledus izvērtās ļoti ātra un agresīva. Skatītājiem par prieku bija dinamiska spēle gan aizsardzības, gan uzbrukuma zonās. Pirmās trešdaļas 17. minūtē rezultātu atklāja Jānis Ķipars 1 – 0, izvirzot “Brenčus” vadībā. Vairāk vārti netika gūti un trešdaļa beidzās ar minimālu latviešu pārsvaru 1 – 0.
Iesākumam labi!
Spēles otrajā trešdaļā nedz “Dundalk Bulls”, nedz “Latvian Hawks”/”Vitrum” apvienotā komanda nevarēja pārspēt vārtsargus. Lai arī vārti netika gūti, cīņa bija smaga. Vairāk nekā pusi trešdaļas latvieši spēlēja mazākumā un, pateicoties vārtsarga Andreja Žagara teicamajai darbībai, izdevās nosargāt vienu vārtu pārsvaru.
Īpaši nervus kutinoša izvērtās spēles pēdējā trešdaļa. Otrajā minūtē “Dundalk Bulls” komanda rezultātu izlīdzināja 1 – 1. Trešdaļas piecpadsmitajā minūtē, izmantojot vairākumu, vārtus guva Aigars Brencis, tā izvirzot atkal vadībā apvienoto komandu 2 – 1. Minūti vēlāk “Dundalk Bulls” komanda rezultātu atkal izlīdzināja 2 – 2. Neizšķirts, līdz spēles beigām paliek četras minūtes, emocijas tribīnēs nav aprakstāmas. Izdosies vai nē? Līdz spēles pamatlaika beigām vārtus gūt neizdevās nevienai komandai.
Seko pagarinājums: līdz pirmajam golam vai 5 minūtes. Un, jā – ir! Pagarinājuma perioda ceturtajā minūtē skaists Viktora Serdjukova gols ļauj svinēt uzvaru “Latvian Hawks”/”Vitrum” apvienotajai komandai. Malači, zēni!
Par labāko spēlētāju fināla spēlē “Latvian Hawks”/”Vitrum” apvienotajā komandā tika atzīts vārtsargs Andrejs Žagars.
Lai latviešu triumfs Dundalkas Ledus hallē būtu pilnīgs, uzvarētājus apbalvoja neviens cits kā Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā Indulis Ābelis.

Sv. Patrika brīvdienu hokeja turnīra ideja pieder Aigaram Brencim un Jānim Ķiparam. Uz viņu pleciem bija arī liela daļa turnīra organizatorisko darbu. Gods un slava Aigaram un Jānim – turnīru viennozīmīgi var atzīt kā labi izdevušos.

Klikšķināt uz bildēm, lai redzētu pilnā izmērā.

1. >> - IRELAND saka:

depo IRELAND Says:
    March 17th, 2008 at 9:25 am

Malači! Prieks,ka manas prognozes par buļļu uzvaru nepiepildījās.

March 17th, 2008 at 2:38 pm

Depo,uzvaras vienmer ir japrogneze vienmer musejiem.Jo musejie ja ari hokeja neuzvar,tad nervus bojat mak labi,ar musejiem hokeja tapat ar bitem un sievietem,neko nevar zinat.Malaci,veci,paradijat kas ir latviesi.