Piektdiena, 20. septembris, Varda dienas: Marianna, Ginters, Guntra

Īrijas un Latvijas U-21 izlases Dublinā nospēlē neizšķirti draugiem.lv

- 11.09.2024
Sadaļas: Ziņas IRL - Atslēgvārdi: ,

IMG_1861Nākamā gada Eiropas čempionāta atlases spēlē Latvijas U-21 izlase otrdien Dublinā sarūgtināja vienu no grupas līdervienībām Īriju, cīnoties neizšķirti 2:2 (1:1), vēstī Latvijas futbola federācija (LFF).
Pēc diskvalifikācijas izciešanas komandas sastāvā atgriezās Ralfs Maslovs. Vieta sākumsastāvā tika dota arī Gļebam Patikam, bet citviet starta sastāvs bija identisks pagājušajā nedēļā spēlē pret Norvēģiju redzētajam.

Spēles rezultātu 16. minūtē atklāja laukuma saimnieki, kad pēc kļūdas saspēlē un nepārtvertas bumbas savā soda laukumā Sinkleirs Ārmstrongs ar atkārtotu sitienu pārspēja Jāni Beku. Latvijas izlase atspēlējās 42. minūtē, Kasparam Anmanim pēc ieskriešanas soda laukumā ar spēcīgu raidījumu noslēdzot lielisku Maslova individuālo reidu.
Mača 63. minūtē vien pagājušajā nedēļā izlasē debitējušais Ivans Patrikejevs izvirzīja vadībā Latvijas komandu, izmantojot sāncenšu vārtsarga kļūdu, tomēr jau pēc pavisam neilga brīža Īrijas futbolisti ar meistarīgu saspēli un Šona Rohana sitienu vēlreiz panāca neizšķirtu.
Par spīti Īrijas komandas pārsvaram izdarītajos sitienos rezultāts spēlē vairs nemainījās. Izceļams, ka 57. minūtē, laukumā nākot uz maiņu, Latvijas izlasē debitēja Dāvids Družiņins.
Abu komandu pirmā apļa tikšanās reizē pērnajā oktobrī Jelgavā viesi bija pārāki ar rezultātu 2:1. Vienīgos vārtus toreiz guva pašlaik jau nacionālajā izlasē spēlējošais Lūkass Vapne.

Kvalifikācijas turnīra kopvērtējumā pēc astoņām kārtām Īrija ar 17 punktiem pašlaik atrodas starp apakšgrupas galvgaļa komandām, bet Latvija ar astoņiem punktiem ieņem ceturto pozīciju.
Atlases sacensības Latvijas izlase noslēgs oktobra vidū ar izbraukuma spēlēm pret Turciju un Sanmarīno.
Katras grupas uzvarētāji un trīs labākās otro vietu īpašnieces kvalificēsies finālturnīram, bet pārējās sešas otro vietu ieguvējas piedalīsies “Play-off” kārtā.
Iepriekš jūnijā Latvijas U-21 izlase Igaunijā kļuva par Baltijas kausa ieguvēju, nosargājot 2022. gadā izcīnīto titulu. Šī sasaukuma pirmajā mačā pagājušajā nedēļā Jūrmalā ar 0:1 tika atzīts Norvēģijas pārākums.