Otrdiena, 21. maijs, Varda dienas: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Labākā komanda un labākie fani draugiem.lv

- 02.03.2009

skotija-048Vakar, 1. martā “Latvian Hawks” A komanda aizvadīja pēdējo šīs sezonas Ķeltu Kausa izcīņas spēli izbraukumā, Skotijā pirms play-off turnīra. Dumfries pilsētas ledus hallē mūsējie mērojās spēkiem ar vietējo “Solway Sharks” komandu.
Uzreiz jāsaka, lai arī pēc smagas trīs stundu cīņas vanagi “bullīšos” zaudēja, šī bija viena no labākajām un saturīgākajām spēlēm komandas vēsturē. Kā arī interesants fakts bija tas, ka Skotijā klātienē spēli noskatījās vairāk “Latvian Hawks” fanu nekā dažreiz Dundalkā!

Kā jau ziņots, sestdienas vakarā vanagi Dundalkā aizvadīja Irish Ice Hockey League čempionāta spēli un jau pēc dažām stundām devās uz Skotiju. Iepriekšējā vakara spēle un ceļā pavadītā nakts, protams, atstāja savu, tomēr gods un slava mūsu puišiem, kuri ne vien spēja saņemties un pārvarēt nogurumu, bet pat nepārtrauktā un smagā cīnā aizvadīt spēles pamatlaiku, 10 minūšu pagarinājumu un vēl “bullīšus”!
Spēle sākās ar mazu aizkavēšanos, jo skotu tiesneši uzstāja, ka “Latvian Hawks” spēlētājam Steven Balmer ir jāspēlē ar jauniešu kakla sargu. Lai arī Steven Balmer jau ir sasniedzis pilngadību, tiesneši bija nelokāmi un bez “kaklarotas” jauno hokejistu uz ledus nelaida, kā iemeslu minot to, ka sezonas sākumā spēlētājs nebija sasniedzis 18 gadu vecumu.
“Latvian Hawks” vs “Solway Sharks” 3 – 3, papildlaiks 0 – 0, soda metieni 2 – 3
Spēles ceturtajā minūtē rezultātu atklāja mājinieki, bet jau 12 sekundes vēlāk Rory Farrell gūtie vārti to izlīdzināja, 1 – 1. Spēles pirmo trešdaļu haizivis neviennozīmīgā situācijā, kad vārti tika gūti jau pēc tiesneša svilpes, tomēr noslēdza sev par labu, 1 – 2.
Pēc pirmās trešdaļas savai komandai, atradis kakla sargu, pievienojās Steven Balmer.
Spēles otrā trešdaļa aizritēja ar sen neredzētu cīņas sparu un atdevi no vanagu puses, kā rezultātā, atskanot perioda beigu signālam, mūsējie bija jau vadībā ar rezultātu 3 – 2.
Pēdējā trešdaļā, izmantojot spēli vairākumā, “Solway Sharks” rezultātu izlīdzināja. “Latvian Hawks” ļoti centās spēles pamatlaikā gūt uzvaras vārtus – gan veidojot vārtu gūšanas kombinācijas, gan izejot viens pret vienu ar vārtsargu. Tomēr ripa spītīgi negāja vārtos…
Līdzīga situācija veidojās arī 10 minūšu papildlaikā. Spēle pārsvarā risinājās “Solway Sharks” komandas aizsardzības zonā, tomēr vārtus gūt neizdevās.
Un noslēgumā trīs soda metienu sērijā laimīgo lozi izvilka “Solway Sharks” komanda, kura realizēja visas iespējas. No vanagu puses cīņā pret skotu vārtsargu izgāja Jozef Hruska, Dmitrijs Fjodorovs (1) un Aigars Brencis (1).
Spēles pamatlaikā “Latvian Hawks” komandas labā vārtus guva Rory Farrell (2) un Dmitrijs Fjodorovs.
“Latvian Hawks” komandas vārtus sargāja Deniss Kurelass.
Par labāko spēlētāju šajā spēlē “Latvian Hawks” komandā tika atzīts Aigars Brencis, bet “Solway Sharks” komandā, protams, vārtsargs.

Šoreiz Skotijā īpaši izcēlās “Latvian Hawks” komandas fani, kuri aizņēma tribīņu trešo daļu! Visu spēles laiku rībēja bungas, plīvoja karogi un skanēja uzmundrinājuma saukļi. Kā īpašs komandas snieguma novērtējums jau pēc zaudētas spēles bija fanu vairākkārt skandētais “malači”.
Spēli klātienē noskatījās un uzmundrināja komandu gan no Īrijas kopā ar vanagiem atbraukušie fani, gan individuāli ar gaisa satiksmi ieradušies, kā arī daži Skotijā dzīvojošie latvieši. Starp līdzjutējiem bija arī Sergeja Šeļenkova individuālie sponsori – ģimene no Dundalkas, Raimonda Karpinska sponsors Miks no Dundalkas un Denisa Kurelass sponsori – autoservisa “D&A Motors” kolektīvs no Dublinas. Vistālāko ceļu bija mērojuši fani no Naas.

Ogi, ogi, ogi – oi, oi, oi!

Šīs sezonas pēdējā “Latvian Hawks” Ķeltu Kausa spēle pirms play-off notiks 14. martā Dundalkas Ledus hallē, kad mūsējie mērosies spēkiem ar “Dundalk Bulls” hokejistiem.