Pirmdiena, 6. maijs, Varda dienas: Didzis, Gaidis

Basketbolisti sāk ar uzvaru draugiem.lv

- 30.09.2009
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , ,

09_septembris_basiisha_turniirs_Dublinaa_070Piektdien, 25. septembrī latviešu basketbola komanda “Lions” aizvadīja savu pirmo oficiālo spēli Dublin Men’s Basketball League 3. Division. Spēle notika “Lions” mājvietā – Coláiste Bríde koledžas sporta zālē, New Road, Clondalkin, Dublin 22. Pirmie latviešu basketbolistu pretinieki bija “Tolka Rovers” komanda.
Par spēli portālam baltic-ireland.ie stāsta “Lions” komandas dibinātājs un spēlētājs Toms Bermaks:

“Spēli daudz labāk iesāka latviešu pārstāvētās Lauvas, īsā laika sprīdī Jānis Dzirītis, gūstot 6 punktus, izvirzīja komandu vadībā! Turpinājumā abas komandas apmainījās ar groza guvumiem un pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija 17:8 par labu “Lions” komandai!
Jāatzīst, ka līdzīgi viss turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, kad nevienai no komandām neizdevās īpaši atrauties, katrā ziņā, latviešu pārstāvētā komanda uzbrukuma zonā izdarīja diezgan lielu presingu uz pretiniekiem, kas neļāva viņiem spēlēt kā ierasts – lēnāku basketbolu. Rezultāts pēc puslaika bija 32:24.
Trešajā ceturtdaļā Lauvas turpināja presingot un arī ļoti labi aizsargāties, kas bija galvenais iemesls pretinieku komandas lūzuma punktam. Jāizceļ ir Vitālija Ivanovska lieliskā spēle, kurš spēles laikā nobloķēja 6 pretinieku komandas spēlētāju metienus un izcīnīja lielāko daļu atlekušās bumbas zem groziem, kā rezultātā “Tolka Rovers” spēlētāji neguva nevienu punktu 5 minūšu laikā, turpretīm “Lions” reizēm pat palielināja rezultāta pārsvaru līdz +20 punktu robežai. Rezultāts pēc trešās ceturtdaļas bija 48:39.
Pēdējā ceturtdaļa iesākās jau daudz mierīgāk un laukumā izgāja spēlētāji, kuri mazāk tika pie spēlēšanas iepriekšējās ceturtdaļās. Uzdevums bija novest spēli līdz pirmajai uzvarai, kas arī izdevās, un spēles gala rezultāts bija 63:51 “Lions” labā!
Vēl jāizceļ būtu komandas īsākie spēlētāji, kuru ātrās un nenogurdināmās kājas visas spēles garumā presingoja, kā rezultātā “Tolka Rovers” spēlētāji nekādi savādāk, kā ar sodiem, nespēja apturēt mūsu komandas basketbolistus, līdz ar to trīs pretinieku komandas spēlētāji nopelnīja 5 piezīmes un atstāja laukumu, kamēr latviešu komandā tāds bija tikai viens.”

Jānis Dzirītis – 14 punkti, Mārcis Elšteins – 10 punkti, Rolands Kudrēvics – 9 punkti, Ainars Deksnis – 8 punkti, Toms Bermaks – 7 punkti, Mārtiņš Vītols – 5 punkti, Vitālijs Ivanovskis – 3 punkti, Aivars Celmiņš – 3 punkti, Vadims Skarskins – 2 punkti un Normunds Luters – 2 punkti.

1. Oskars - IRELAND saka:

Nu feini :) !!! Vareetu arii speelju kalendaaru un tieshas vietas, lai nu tuvaakie liidzjuteeji vareetu atbalstiit ;) !!!

2. Dita - IRELAND saka:

Malači puiši,prieks par jums,beidzot arī Īrijā būs basketbols! :-D :-D :-D

3. binde - IRELAND saka:

Jā, es arī gribu zināt kur un kad nākamā spēle? Būs jānomaina hokejs pret basketbolu, tur vismaz rezultāts nav jāskaita uz pirkstiem!  :lol: Un kā skatos, komandā ir arī hokejisti! :)