Svētdiena, 12. maijs, Varda dienas: Valija, Ina, Ināra, Inārs

Motokrosisti tiek pie ieskaites punktiem draugiem.lv

- 30.06.2010
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , , ,

Svētdien, 27. jūnijā, Ferns motokrosa trasē notika Īrijas motokrosa čempionāta (Motorcycling Ireland Adult Motocross Championship) kārtējais posms, kurā piedalijās arī divi latviešu motokrosisti – Normunds Vārtukapteinis un Mārtiņš Markitāns (attēlā). Elanam Faterkinam, diemžēl, nācās izlaist šo čempionāta posmu, jo treniņā tika salauzts aizmugurējais amortizators.

Abi latvieši savā Clubman MX2 klasē kvalificējās ieskaites braucieniem.
Pirmā brauciena sākums N. Vārtukapteinim (Yamaha) izvērtās gaužām neveiksmīgs, tādēļ nācās startēt no pēdējās vietas, bet pēc tam, apdzenot lielāko daļu konkurentu, latviešu sportists finišēja kā sestais. M. Markitānam (KTM) pirmā braucienā 20. vieta.
Otrā braucienā teicams starts izdevās M. Markitānam, kas ļāva pirmos apļus turēties trešā vietā. Tomēr līdz brauciena beigām latvietim neizdevās nosargāt savu pozīciju, M. Markitāns finišēja kā sestais. N. Vārtukapteinis otrajā braucienā izstājās, jo, cīnoties par augstāku vietu, mocis izslīdēja no trases un iepinās norobežojumā.
Trešajā braucienā N. Vārtukapteinim beidzot izdevās labs starts, bet jau pirmajā līkumā tika piedzīvota sadursme un kritiens, kā rezultātā cīņa atkal bija jāuzsāk no pēdējām vietām. Pēdējā braucienā N. Vārtukapteinim 11. vieta, M. Markitānam – 20. vieta.
Kopvērtējumā šajā čempionāta posmā Normunds Vārtukapteinis izcīnīja 12. vietu (24 punkti), bet Mārtiņš Markitāns – 16. vietu (17 punkti).

Ar Īrijas motokrosa čempionāta posma visiem rezultātiem var iepazīties mājas lapā www.mylaps.com.