Pirmdiena, 6. maijs, Varda dienas: Didzis, Gaidis

I. Rektiņš un G. Plaudis – Īrijas čempioni draugiem.lv

- 08.05.2012
Sadaļas: Sports - Atslēgvārdi: , ,

No 5. līdz 7. maijam North Dingle, Co. Kerry norisinājās 2012. gada Īrijas čempionāts orientēšanās sportā. Latviešus šajās sacensībās pārstāvēja Gints Plaudis (M40), Ingus Rektiņš (M45), Sandis Rektiņš (M16) un Zanda Rektiņa (W14). Latvieši Īrijas čempionātā ņēma dalību gan vidējās un garās distances pievarēšanā, gan stafetē.

Sacensību pirmajā dienā, kad dalībniekiem bija jāveic vidējā distance, M40L grupā par Īrijas čempionu kļuva Gints Plaudis, 3,4 km distanci ar 11 kontrolpunktiem veicot 20 min un 18 sek. Ingus Rektiņš, kurš startēja M45L grupā un 3,2 km distanci ar 11 kontrolpunktiem veica 20 min un 11 sek, izcīnīja bronzas medaļu. Sandis Rektiņš savā vecuma grupā 2,5 km distanci ar 9 kontrolpunktiem veica 29 min 16 sek un ierindojās 4. vietā, savukārt Zanda Rektiņa 1,8 km distancē ar 8 kontrolpunktiem pavadīja 22 min 1 sek un palika 5. vietā.
Čempionāta otrajā dienā Ingus Rektiņš 8,1 km distanci ar 22 kontrolpunktiem pievarēja 68 min 56 sek un savā vecuma grupā izcīnīja augstākā kaluma godalgu. Sandis Rektiņš 7,6 km distanci ar 17 kontrolpunktiem veica 116 min 33 sek un izcīnīja 3.vietu. Zandai Rektiņai, kura 2,8 km distancē ar 15 kontrolpinktiem pavadīja 41 min 58 sek, 6. vieta. Gintam Plaudim garās distances rezultāts netika ieskaitīts.
Sacensību pēdējā dienā, kad orientieristi mērojās spēkiem stafetē, latvieši palika ārpus godalgotā trijnieka.