Sestdiena, 27. aprīlis, Varda dienas: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

N. Vārtukapteinis atgriežas sacensību apritē draugiem.lv

- 15.07.2012

Mēneša sākumā Doon trasē, Co. Westmeath notika kārtējās motokrosa sacensības – 7. jūlijā uz starta izgāja bērni un jaunieši (Motorcycling Ireland Southern Centre Youth Motocross Championship), bet 8. jūlijā pieaugušie (Motorcycling Ireland Southern Centre Adult Motocross Championship). Kā jau ierasts, čempionātā startēja arī latvieši.

2012. gada Īrijas motokrosa čempionāta ceturtajā posmā MX2 pusprofesionāļu klasē latviešus pārstāvēja Sandis Kaktiņš, bet MX2 amatieru klasē – Elans Faterkins un Mārtiņš Marķitāns. Pēc gada pārtraukuma, kam par iemeslu bija pagājšgad gūtā smagā trauma, sacensību apritē ir atgriezies arī mūsu labākais MX1 klases braucējs Normunds Vārtukapteinis. Pirmajās sacensībās Normunds izmēģināja spēkus MX1 pusprofesionāļu klasē.

MX2 pusprofesionāļu klasē startējošais Sandis Kaktiņš šajās sacensībās pirmajā ieskaites braucienā ieņēma 19. vietu, otrajā – 13. vietu, bet trešajā – 14. vietu.
Normundam Vārtukapteinim paša kļūdas dēļ netika ieskaitīts pirmais brauciens, bet otrajā un trešajā MX1 pusprofesionāļu klases braucienā mūsu sportists izcīnīja piektās vietas.
Neveiksmīgas šīs sacensības izvērtās Elanam Faterkinam, kurš MX2 amatieru klases otrajā braucienā piedzīvoja kritienu un līdz ar to no tālākās dalības izstājās. Pirmajā braucienā Elans Faterkins finiša līniju šķērsoja devītais.
Mārtiņš Marķitāns MX2 amatieru klases kopvērtējumā izcīnīja 9. vietu (pa braucieniem – 17. vieta, 7. vieta, 8. vieta).

Īrijas jauniešu motokrosa čempionāta ceturtajā posmā startēja Kristofers Gudovskis-Kauliņš (klasē līdz 50cc), Kristers Žigalovs-Marķitāns (klasē līdz 65cc) un Dāvis Meiers (klasē līdz 85cc, small wheel). Kristofers visos trijos ieskaites braucienos finiša līniju šķērsoja pirmais, savukārt Kristers kopvērtējumā ierindojās 9. vietā (pa braucieniem – 11. vieta, 10. vieta, 9. vieta).
Jāatzīmē, ka Kristofers un Kristers piedalās arī šī gada Visīrijas čempionātā (Motorcycle Union of Ireland Motocross Championship).
12 gadus vecais Dāvis Meiers savā motociklu klasē kopvērtējumā ieņēma 14. vietu (pa braucieniem – 13. vieta, 10. vieta, 16. vieta).