Trešdiena, 19. septembris, Varda dienas: Verners, Muntis

Īrijas deju kolektīvam VARAVĪKSNE 3.vieta tautastērpu skatē draugiem.lv

- 10.07.2018
Sadaļas: Mēs Pasaulē - Atslēgvārdi: , , ,

latvieu-tautastrpu-skate_43171822682_oXXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ietvaros 5. jūlijā notika Latviešu tautastērpu skate, kuras dalībnieki tērpus izrādīja piecās kategorijās – pēc arheoloģiskā materiāla darinātie tērpi, Kurzemes tērpi, Latgales un Augšzemes tērpi, Vidzemes tērpi un Zemgales un pilsētas tipa tērpi, vēstī Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Dalībnieku tērpus vērtēja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Anete Karlsone, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta pētniece Irita Žeiere un Apģērbu un tekstila kolekcijas galvenā glabātāja Inita Heinola, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.
Dziesmusvētku Lielo balvu, 1000 eiro naudas balvu no Conexus Baltic Grid, Laima saldumu dižgrozu un Rimi dāvanu karti saņēma Limbažu kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studija DZILNA, vadītāja Baiba Vaivare.
KORU UN KOKLĒTĀJU ANSAMBĻU KATEGORIJĀ
3.VIETA Salacgrīvas novada Liepupes pagasta Jauktais koris PERNIGELE
2.VIETA Salaspils Jauktais koris LŌJA
1.VIETA Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra” Jauktais koris TIK UN TĀ
DEJU KOLEKTĪVU KATEGORIJA
3.VIETA Pāvilostas novads Vērgales kultūras nama Vidējās paaudzes deju kolektīvs VĒRGALĪTE
3.VIETA Īrijas latviešu Tautas deju kolektīvs VARAVĪKSNE
2.VIETA Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas deju ansamblis LĪGO
2.VIETA Alūksnes Kultūras centra Deju kopa JUKUMS
1.VIETA Biedrībai Vidējās paaudzes deju kolektīvs BIKSTENIEKI

FOLKLORAS KOPU UN ETNOGRĀFISKO ANSAMBĻU KATEGORIJA
3.VIETA Viļakas novada domes ŠĶILBĒNU ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS
2.VIETA Otaņķu Tautas nama OTAŅĶU ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS
1.VIETA Sievu kopa VILCENES
PAŠDARINĀTO TĒRPU KATEGORIJA
3.VIETA MAIJA KULAKOVA
3.VIETA INGA ŠREIBERE
2.VIETA VIJA LIEPA
2.VIETA AUSMA SPALVIŅA
1.VIETA INESE ZĀLĪTE
NOKOMPLEKTĒTO TĒRPU KATEGORIJA
3.VIETA DIĀNA STAMBERGA
3.VIETA Biedrība „Etniskās kultūras centrs SUITI” un DACE MARTINOVA
2.VIETA LINDA DREIJA
2.VIETA MĀRCIS SĪLIS
1.VIETA TAISA ARUMA
TĒRPU DARINĀTĀJU KATEGORIJA
3.SIA AUSTRAS RAKSTI
3.VIETA SIA „Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS
2.VIETA IK Aušanas darbnīca VĒVERĪŠAS
1.VIETA IK PELESTAKA

FOTO: Latvijas Nacionālais kultūras centrs



Draugiem.lv pase

reklāma: reklama@baltic-ireland.ie redakcija: info@baltic-ireland.ie