Ceturtdiena, 28. marts, Varda dienas: Ginta, Gunda, Gunta

Tautieši Īrijā atbalsta Latvijas izlasi draugiem.lv

- 23.03.2023
Sadaļas: Ziņas IRL - Atslēgvārdi: ,

img_1621Klātesot kuplam atbalstītāju pulkam, Latvijas nacionālā izlase trešdien Dublinā pārbaudes spēlē ar rezultātu 2:3 (2:2) piekāpās Īrijai, ziņo Latvijas futbola federācija (LFF). Jau nākamnedēļ Velsā Latvijas komanda uzsāks jauno Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu.
Līdzās kapteinim Antonijam Černomordijam spēli aizsardzības centrā sāka Daniels Balodis, kuram šis bija trešais mačs valstsvienībā, bet aizsardzības kreisajā malā spēlēja Vladislavs Sorokins.

Izlasei šajā spēlē nevarēja palīdzēt aizsargs Raivis Andris Jurkovskis un pussargs Eduards Emsis.
Lai arī spēli Latvijas izlase sāka enerģiski un aktīvi, sestajā minūtē viesi bija spiesti nonākt iedzinējos, kad pēc centrējuma Robertu Savaļnieku apsteidza un Pāvelu Šteinboru no vārtu priekšas pārspēja Kalums Odauda. Īrijas izlase pārliecinoši kontrolēja bumbu un 17. minūtē pārsvaru dubultoja, kad vēl vienu centrējumu no kreisās malas vārtu guvumā pārvērta Evans Fergusons.
Nedaudz vēlāk pēc Artūra Zjuzina tālās piespēles lieliska iespēja pavērās Vladislavam Gutkovskim, kuru pievīla sitiena tehnika, bet vēl pēc brīža pāri vārtiem sita Roberts Uldriķis. Pāris epizodēs spēlē bija jāiesaistās arī Šteinboram, tomēr izteiktas vārtu gūšanas iespējas izpalika. Tā vietā ar īstu šedevru 33. minūtē izcēlās Roberts Uldriķis, pārsteidzot ar fantastiski skaistu un precīzu tālsitienu. Robertam septītie vārti valstsvienībā.
Atlikušajā laikā Latvijas izlasei vairākās epizodēs nācās pie saviem vārtiem likvidēt lielas briesmas, bet kompensācijas laikā laime tika atrasta otrā laukuma galā, kad bumba pēc Artūra Zjuzina sitiena atrada ceļu vārtos, rezultātam kļūstot neizšķirtam. Viņam devītie vārti izlases kreklā.
Otrā puslaika sākumā Baloža vietā laukumā devās Mārcis Ošs, kurš valstsvienībā nebija spēlējis kopš 2021. gada jūnija. Spēle atsākās ar spēcīgu un neprecīzu sitienu no Gutkovska, kura vietā 55. minūtē cīņā iesaistījās Raimonds Krollis. Desmit minūtes vēlāk, spēlei manāmi izlīdzinoties, Latvijas izlase tomēr atgriezās iedzinējos – bumbu zaudēja Krollis, pēc atsitiena pret vārtu stabu tā no Sorokina kājas nonāca pie Čedozija Ogbenes, un viņš netraucēts raidīja to tīklā.
Pēc zaudētājiem vārtiem Jāni Ikaunieku laukumā nomainīja Alvis Jaunzems, bet mazliet vēlāk cīņā iesaistījās arī Aleksejs Saveļjevs un Renārs Varslavāns, nomainot attiecīgi Zjuzinu un Andreju Cigaņiku. Deviņas minūtes pirms spēles beigām Uldriķi nomainīja Dāvis Ikaunieks.
Atlikušajā laikā iespējas atspēlēties Latvijas futbolisti neizveidoja, netiekot tālāk par pāris bīstamām iespēlēm soda laukumā.

Iepriekš Latvijas un Īrijas valstsvienības bija samērojušas spēkus piecreiz, visās no tām uzvaru svinot “saliniekiem”. Summā vārtu starpība abu izlašu savstarpējos mačos iepriekš bija 1-14.
Pēc šīs spēles Latvijas izlase turpinās trenēties Dublinā, gatavojoties 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajai spēlei nākamajā otrdienā izbraukumā pret Velsu.
Kā zināms, jaunajā atlases ciklā Latvija ielozēta vienā grupā ar Horvātiju, Velsu, Armēniju un Turciju.
Kvalifikācijas turnīrs Latvijas komandai turpināsies jūnijā ar spēlēm savā laukumā pret Turciju un viesos pret Armēniju.