Trešdiena, 24. aprīlis, Varda dienas: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Emocijas sit augstu vilni, sērijā 1:1 draugiem.lv

- 02.04.2023

img_5315Piektdien, 31. martā, Dundonald arēnā, Belfāstā, Ziemeļīrijā norisinājās 2022./2023. gada sezonas Īrijas hokeja līgas play-off fināla otrā spēle.
Jau vēstīts, ka finālā spēkiem mērojas “Latvian Hawks 1” un “Dundalk Warriors” komandas, un par Īrijas hokeja līgas uzvarētāju kļūs tā vienība, kas finālsērijā pirmā izcīnīs divas uzvaras.
Pirms piektdienas mača “Latvian Hawks 1” komandas kontā jau bija viena uzvara.

“Latvian Hawks 1” vs “Dundalk Warriors” 2:3 (0:0, 2:2, 0:0, pēcspēles metieni 0:1)
Spēle iesākās piesardzīgi, tomēr jau no pirmajām minūtēm bija redzams, “Latvian Hawks 1” grib pielikt punktu sezonai jau piektdien, bet “Dundalk Warriors” – izlīdzināt rezultātu sērijā un turpināt cīņu par trofeju.
Lai arī abas komandas ļoti centās, spēles pirmajā trešdaļā abi vārtsargi – Sandis Riekstiņš un Raivis Groshaufmanis – savus vārtus nosargāja.
Spēles otrajā trešdaļā pirmie vārtus guva “Latvian Hawks 1”, bet “Dundalk Warriors” uzreiz rezultātu izlīdzināja un nedaudz vēlāk Aleksejs Novickis karotājus izvirzīja vadībā. Tomēr vanagi trešdaļas beigās rezultātu izlīdzināja un periods noslēdzās ar 2:2.
Visa trešā trešdaļa pagāja abām komandām pelnot noraidījumus. Līdz trešdaļas beigām emocijas bija tik sakāpinātas, ka dūres gāja pa gaisu. Spēles tiesnesis Vitautas Lukocevicius reaģēja bargi – trīs spēlētāji (divi no “Dundalk Warriors” un viens no “Latvian Hawks 1”) saņēma diskvalifikāciju uz vienu spēli, bet “Latvian Hawks 1” vārtu vīram Sandim Riekstiņam būs jāizlaiž pat četras spēles.
Tā kā trešajā trešdaļā spēles rezultāts nemainījās un tablo joprojām vēstīja neizšķirtu 2:2, sākās pēcspēles metienu sērija līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.
Bullīšu sērijā karotāju vārtus turpināja sargāt Raivis Groshaufmanis, bet diskvalificēto Sandi Riekstiņu nomainīja Patrick Halasz. Pirmo bullīti atvairīja abi vārtsargi, bet otrajā piegājienā hokeja dievs bija nostājies “Dundalk Warriors” komandas pusē, tādējādi Īrijas hokeja līgas play-off fināla sērijā panākot 1:1 un nodrošinot trešo, izšķirošo spēli.
Plānots, ka pēdējā spēle notiks piektdien, 7. aprīlī, bet ir iespējamas izmaiņas, jo “Dundalk Warriors” menedžeris Raimonds Karpinskis solījās apstrīdēt lēmumu par spēlētāju diskvalifikāciju, jo tādā gadījumā nav iespējams nodrošināt pilnu komandas sastāvu.

“Dundalk Warriors” rindās latviešus šajā spēlē pārstāvēja Raimonds Karpinskis, Aleksejs Novickis un Raivis Groshaufmanis (G).
“Latvian Hawks 1” komandas sastāvs – Rinalds Dzirvinskis, Andrejs Tretjakovs, Nikolajs Červjakovs, Sanijs Pētersons, Armands Renķis, Ingars Renķis, Vasily Distaff, Eduards Ivanovs, Aleksandrs Makaravs, Milan Holba, Tomas Prazan, Jozef Fotta, Martim Uroda, Jakub Polasek, Wiliam Kravcuk, Dominik Vegh, Jozef Neubeller, Paulius Kareckas, Mindaugas Gutauskas, Roman Kiciny, Maksims Torskis, Milan Marcin, Patrick Halasz (G) un Sandis Riekstiņš (G).