Ceturtdiena, 28. marts, Varda dienas: Ginta, Gunda, Gunta

“Latvian Hawks 1” – Īrijas līgas uzvarētāji draugiem.lv

- 23.04.2023

img_7252Vakar, 22. aprīlī, Dundonald arēnā, Belfāstā, Ziemeļīrijā norisinājās 2022./2023. gada sezonas Īrijas hokeja līgas play-off fināla pēdējā, trešā spēle.
Jau vēstīts, ka finālā spēkiem mērojās “Latvian Hawks 1” un “Dundalk Warriors” komandas, un par Īrijas hokeja līgas uzvarētāju kļūst tā vienība, kas finālsērijā pirmā izcīnīs divas uzvaras.
Pirms vakardienas abām komandām bija pa vienai uzvarai.

“Latvian Hawks 1” vs “Dundalk Warriors” 6:0 (1:0; 2:0; 3:0)
Jau no pirmajām spēles minūtēm bija redzams, ka vēlme uzvarēt ir abām komandām, bet ripa spītīgi negāja vārtos. Gan vienai, gan otrai komandai bija vārtus gūšanas momenti, bet tie netika realizēti. “Dundalk Warriors” nelīdzēja arī tas, ka pretinieki divas reizes spēlēja mazākumā. Pirmās trešdaļas izskaņā Roman Kiciny tomēr spēja mainīt spēles gaitu un ar precīzu trāpījumu izvirzīja vanagus vadībā.
Otrā trešdaļas sākumā “Dundalk Warriors” spēlēja mazākumā un “Latvian Hawks 1” komandas slovāku spēlētājs to izmantoja, rezultāta starpību palielinot līdz 2:0. Trešdaļas izskaņā “Latvian Hawks 1” nopelnīja savu pēc skaita jau ceturto noraidījumu, bet tas netraucēja vanagu jaunpienācējam Maksim Torskim gūt vērtus mazākumā. Otrā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 3:0.
Trešās trešdaļas sākumā ar gūtiem vārtiem atkal atzīmējās Maksims Torskis, bet vēlāk “Dundalk Warriors” vārtsargu pa reizei pārspēja abi Lietuvas hokejisti.
Atskanot spēles beigu signālam, “Latvian Hawks 1” komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 6:0 un tādējādi kļuva par šīs sezonas Īrijas līgas čempioniem. Komandas menedžerim Armandam Renķim tā bija arī skaista dāvana vārda dienā. “Latvian Hawks 1” komandas vārtus šajā mačā sargāja un nosargāja Patrick Halasz.
“Dundalk Warriors” menedžeris Raimonds Karpinskis, kurš pēc nedēļas Īrijas izlases sastāvā kā vienīgais ārzemnieks dosies uz starptautisku hokeja turnīru Slovākijā, norādīja, ka zaudējumam nav objektīva pamata, spēle “vienkārši negāja”.

“Dundalk Warriors” rindās latviešus šajā spēlē pārstāvēja Raimonds Karpinskis un Aleksejs Novickis.
“Latvian Hawks 1” komandas sastāvs – Rinalds Dzirvinskis, Andrejs Tretjakovs, Nikolajs Červjakovs, Sanijs Pētersons, Armands Renķis, Ingars Renķis, Vasily Distaff, Eduards Ivanovs, Aleksandrs Makaravs, Milan Holba, Tomas Prazan, Jozef Fotta, Martim Uroda, Jakub Polasek, Wiliam Kravcuk, Dominik Vegh, Jozef Neubeller, Paulius Kareckas, Mindaugas Gutauskas, Roman Kiciny, Maksims Torskis, Milan Marcin, Patrick Halasz (G) un Sandis Riekstiņš (G).