Otrdiena, 30. aprīlis, Varda dienas: Liāna, Lilija, Alta

Sākusies orientēšanās sporta sezona draugiem.lv

- 10.09.2012

Līdz ar rudens atnākšanu Īrijā ir sākusies orientēšanās sporta sezona. Mūsu sportisti sezonu iesāka ar dalību 3ROC Tuesday Evening Series sacensībās, kas 28. augustā norisinājās Phoenix Park. Ingus Rektiņš (M45), veicot distanci ar 15 kontrolpunktiem, šajās sacensībās 56 dalībnieku konkurencē izcīnīja 5. vietu (35:33).

Zanda Rektiņa un Samanta Kalniņa (abas W14) Phoenix Park sacensībās veica īso distanci ar desmit kontrolpunktiem, izcīnot, attiecīgi, 10. un 16. vietu.
Tās pašas nedēļas nogalē mūsu orientieristi piedalījās vēl divās sacensībās – 1. septembrī sportisti devās uz Routegadget, Co. Fermanagh, kur notika NI Colour Series 6 sacensības, bet dienu vēlāk mūsējie jau startēja Fingal September Scatter Series 1 sacensībās, kas norisinājās Dublinā.
Sacensībās Ziemeļīrijā Ingus Rektiņš skrēja 5,2 km distanci ar 8 kontrolpunktiem. Mūsu pieredzes bagātais sportists finiša līniju šķērsoja pirmais un līdz ar to izcīnīja uzvaru. Zanda Rektiņa izgāja uz starta 2,3 km distancē ar 9 kontrolpunktiem, bet, diemžēl, distanci nebeidza.
Nepārspēts Ingus Rektiņš palika arī nākošajā dienā sacensībās Dublinā, kur veica garo distanci. Zanda Rektiņa pārbaudīja spēkus vidējā distancē, kopvērtējumā ierindojoties 10. vietā, bet Samanta Kalniņa Dublinā skrēja īsāko distanci un izcīnīja savu pirmo uzvaru!
Pēdējās sacensības, kurās piedalījās mūsu orientieristi, notika sestdien, 8. septembrī. Mūsējie atkal bija devušies uz Ziemeļīriju (Donard Forest, Newcastle), kur notika Autumn Trophy 1 sacensības. Ingus Rektiņš šajās sacensībās skrēja 3,8 km distanci ar 19 kontrolpunktiem (37:18) un trešo reizi pēc kārtas palika nepārspēts. Zanda Rektiņa veica 4 km distanci ar 20 kontrolpunktiem (64:57) un kopvērtējumā ierindojās 14. vietā, bet Samanta Kalniņa, skrienot 1,9 km distanci ar 12 kontrolpunktiem (71:03), ieņēma 8. vietu.
Nākamās sacensības, kurās plāno piedalīties mūsu orientieristi, notiks jau šo svētdien, 16. septembrī. Mūsējie savus spēkus pārbaudīs Fingal September Scatter Series 3 sacensībās.